A może pracować na własny rachunek?

29/09/2011Różne Komentarze (0) Wrzuć na FB

Założenie działalności gospodarczej to odważny krok w życiu zawodowym. Tym bardziej, jeśli przyszły przedsiębiorca właśnie skończył studia i nie ma doświadczenia w prowadzeniu firmy. Co można zrobić by zminimalizować ryzyko? Odpowiedź jest prosta – skorzystaj z pomocy Akademickiego Inkubatora Przedsiębiorczości!

Najważniejszym aspektem zakładania działalności gospodarczej jest idea. Tych każdy absolwent ma na pewno wiele, ale każdy pomysł na biznes należy zbadać pod kątem jego przyjęcia przez rynek. Kiedy już wiadomo, że dana działalność może rzeczywiście zaistnieć w świecie biznesu, warto zwrócić się po pomoc do Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości.

AIP działają obecnie w 22 miastach, przy 31 najlepszych polskich uczelniach. Misją Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości jest pomoc we wdrożeniu w życie pomysłów na biznes. Organizacje te wspomagają młodych ludzi w rozpoczęciu i ‘rozruszaniu’ swojej własnej firmy. Szczególnie warta uwagi jest oferowana przez AIP minimalizacja kosztów działalności. Sumaryczny, przybliżony koszt założenia standardowej działalności gospodarczej to około 2000 zł, AIP oferuje to wszystko za 250 zł! Skąd takie oszczędności?

W skład AIP Group wchodzi między innymi Fundacja Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości , której głównym zadaniem jest realizacja marzeń o własnym biznesie i wspieranie wszelkich inicjatyw przedsiębiorczych. Współpraca z innymi organizacjami promującymi przedsiębiorczość oraz różnymi instytucjami, opierająca się również na finansowaniu działalności AIP, pozwala na finansowanie działalności przyszłych przedsiębiorców.

W czasach, kiedy znalezienie pracy nie jest łatwym zadaniem, warto pomyśleć o pójściu „na swoje”. Być może, nie każdy biznes przetrwa w turbulencyjnym otoczeniu rynkowym, ale kto wie, może firma założona w AIP będzie trampoliną do światowej kariery w biznesie?

Nie ma tutaj jeszcze żadnych komentarzy. Możesz być pierwszy :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *