Autodesk Student Community – rejestracja

29/12/2011Piksel po pikselu Komentarze (5) Wrzuć na FB

W tym artykule dowiesz się jak uzyskać darmowe w pełni funkcjonalne oprogramowanie z firmy Autodesk.
Jeśli jesteś studentem lub nauczycielem wystarczy że zarejestrujesz się na tej stronie , a otrzymasz możliwość korzystania z wielu programów graficznych na studenckiej licencji.

Przeważnie licencja na dane oprogramowanie jest ważna 3 lata i w niektórych przypadkach podczas ładowania lub zapisywania pliku wyświetla się komunikat, że dany plik został stworzony w programie na studenckiej licencji.
Poza tym są one w pełni funkcyjnymi programami do tworzenia grafiki 2d oraz 3d.
Po przejściu na stronę rejestracji należy wypełnić formularz w sposób opisany i zilustrowany poniżej:
KROK 1

W polu Country wybieramy kraj, w którym studiujemy.
W polu Email wpisujemy nasz email, który stanie się później naszym loginem.
W Confirm Email ponownie wpisujemy nasz email.
W polu I am a wybieramy: Student(dla ucznia, studenta), Faculty/Teacher(dla nauczyciela, wykladowcy).
Klikającw przycisk Continue to Step 2 przechodzimy do następnego kroku.

KROK 2A

Wpisujemy swoje imię i nazwisko w dwa pierwsze pola, w polu Username zostanie nam automatycznie wygenerowany login w postaci naszego email. W polach Password/Confirm Password podajemy nasze hasło. Hasło musi zawierać od 8 do 12 znaków, w tym przynajmniej jedną literę.
Wybieramy pytanie w Security Question oraz w polu Answer wpisujemy odpowiedź na dane pytanie. Zabezpiecza to nasze konto przed utratą hasła. Następnie wpisujemy nasza datę urodzin, gdzie Month-Miesiąc, Day-Dzień, Year-Rok.
Po przeczytaniu warunków użytkowania zaznaczamy Terms and Conditions.

KROK 2B

W polu School State/Region wybieramy województwo naszej szkoły/uczelni. Następnie miasto, w którym znajduje się uczelnia.
W polu School Name pojawi nam się wiele szkół/uczelni z danej miejscowości. Jeśli na rozwijanej liście znajduje się nasza szkoła, wybieramy ją. Jeśli nie należy wybrać z listy opcje pokazaną na obrazku. Następnie wpisać nazwę szkoły, wybrać jej typ: High School-Liceum, University – Szkoła Wyższa, opcjonalnie na samym końcu podajemy stronę domowa naszej szkoły/uczelni.
Klikamy w przycisk Continue to Step 3.
KROK 3

Można, co prawda aktywować nasze konto poprzez facebooka, zalecane jest jednak aktywowanie konta poprzez email. Później również pojawia się możliwość połączenia naszego konta z kontem na facebooku.
Jeślipo wejściu na email podany przy rejestracji nie otrzymaliśmy emaila z linkiem aktywacyjnym, klikamy w Resend Confirmation Email. Pamiętajmy tez o sprawdzeniu folderu ze spamem! Gdyby jednak i to nie przyniosło skutku, po zalogowaniu wyświetli nam się informacja o nie aktywowanym koncie i w dostępnym polu możemy wpisać jeszcze raz nasz email z prośbą o ponowne przysłanie aktywacyjnego emaila.

Klikamy w link(na obrazku otoczony czerwona ramka), który automatycznie aktywuje nam konto. Gdyby jednak weryfikacja się nie udała, zostaniemy poproszeni o podanie Registration Code oraz Registration ID również podane w emailu aktywacyjnym.

Wyświetli nam się strona witająca nas w szeregach użytkowników oprogramowania graficznego.

Od dostępu do darmowego oprogramowania dzieli nas jeszcze jeden krok. Zaznaczamy opcje zaznaczone na obrazku czerwoną ramką. My Disciplines – czyli to co nas głównie interesuje w grafice. Jeśli nie używamy graficznych programów w konkretnym celu wystarczy, że wybierzemy opcje General. Następnie w polu Graduation Year wpisujemy przewidywany rok ukończenia studiów na danej uczelni. Jeśli chcemy możemy wykonać połączenie z facebookiem, jeśli nie klikamy w Save changes! Take me to the free software.
Teraz możemy korzystać z oprogramowania firmy Autodesk za darmo :).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Komentarze

 • Dariusz Grochocki pisze:

  W edycji profilu nie ma takiej możliwości?

 • kinga pisze:

  a jak zmienić wybraną uczelnię?

  • Maciej Mikołajewski pisze:

   Witam
   Chciałbym zmienić ustawienia jeżeli chodzi o uczelnię. W jaki sposób mogę zmienić uczelni

 • Justyna pisze:

  Więc, nie znalazłam nigdzie opcji usuwania konta, ani daty jego wygaśnięcia. Nie wiem z jakiej przyczyny chcesz usunąć konto, ale zawsze możesz skontaktować się z Support Center.

 • Magdalena pisze:

  Witam mam zapytanie : jak usunąc konto na AUTODESK?Może ktoś mi pomóc?