Jak nie spóźnić się na rozmowę rekrutacyjną? Praktyczne porady

01/12/2016Kariera, praca, rozwój Komentarze (0) Wrzuć na FB

Bardzo często kandydaci do pracy spóźniają się na rozmowy rekrutacyjne. To bardzo utrudnia pracę rekruterowi. Jak sami mówią: Spóźniony? No trudno. Dobrze, że w ogóle przyszedł! Coraz częściej zdarza się, a dotyczy to głównie młodych kandydatów do pracy, że po prostu nie przychodzą na umówione spotkanie. Nie dają przy tym znać, że rezygnują z rekrutacji. A wystarczy zadzwonić, napisać SMS lub maila.

Pierwsza bezwzględna zasada!

Nie chcesz przyjść na umówione spotkanie w sprawie pracy? Zadzwoń lub napisz do rekrutera.

Zdobądź się na odwagę cywilną powiadamiając rekrutera o swojej rezygnacji.

Nie bój się, masz prawo zrezygnować z rekrutacji, kiedy chcesz.

Praktyczny poradnik

Jeśli czeka ciebie rozmowa rekrutacyjna przeczytaj poniższe wskazówki. Kieruj się nimi, a zmniejszysz ryzyko spóźnienia się na rozmowę. Przychodząc na czas zyskasz w oczach rekrutera.

1. Skorzystaj z aplikacji jakdojade.pl

Często na rozmowę musisz jechać w miejsce dotąd tobie nieznane. Skorzystaj z aplikacji i sprawdź, jak dojechać pod wskazany adres, jak ominąć ruchliwe ulice i nie stać w korkach.

Dlaczego?

Nie jedź w ciemno. Chcesz sprawdzić trasę dojazdu dopiero po wyjściu z domu? A co zrobisz, jak rozładuje ci się telefon, bo wcześniej zapomniałeś go naładować? A co zrobisz, jeśli będziesz mieć problem połączenia się z Internetem w swoim telefonie? Nie skorzystasz wtedy z żadnej aplikacji.

2. Kup wcześniej bilet na komunikację miejską

Jeśli nie kupujesz okresowego, np. miesięcznego biletu, kup sobie wcześniej papierowy bilet na komunikację miejską. Kup też bilet na powrót do domu. W okolicy firmy, gdzie chcesz dojechać, może nie być żadnego punktu z biletami. Opcjonalnie zabierz jakieś drobne, aby kupić bilet u kierowcy.

Dlaczego?

Oby podróż na rozmowę rekrutacyjną obyła się bez „opłaty dodatkowej” w komunikacji miejskiej. Rano spiesząc się na autobus czy tramwaj zapomnisz kupić bilet. W okolicach przystanku nie będzie gdzie go kupić. Nie będziesz mieć przy sobie drobnych, a w biletomat w autobusie akurat nie można płacić kartą płatniczą. Co wtedy zrobisz? Zamiast myśleć o spotkaniu będziesz nerwowo się rozglądać, czy nie ma kontroli. A jeśli kontrola akurat będzie i zdołasz uciec na czas z autobusu, to tracisz dodatkowe minuty na dojazd na spotkanie.

3. Wyjdź z domu 30 minut wcześniej niż planujesz

Na pewno oszacujesz, ile czasu zajmie ci dotarcie do celu. W rzeczywistości zajmie ci to więcej czasu niż planujesz. Wyjdź zatem z domu szybciej niż planujesz. Minimum 30 minut szybciej.

Dlaczego?

Po drodze będą korki, autobus się spóźni i nie zdążysz się przesiąść na kolejny. Będziesz musiał czekać dodatkowe minuty na kolejne połączenie. Dolicz do tego dodatkowe minuty na szukanie dokładnego budynku na ulicy, albo właściwego wejścia do dużego biurowca, odnalezienia firmy na właściwym piętrze.

4. Napisz na kartce dokładny adres spotkania oraz imię i nazwisko rekrutera

Tę kartę włóż do portfela.

Dlaczego?

Adresu i nazwiska rekrutera nie zapamiętasz. W stresie wszystkie szczegóły wylecą ci z głowy. Jeśli te informacje przechowujesz w swoim telefonie, co zrobisz, kiedy ci się rozładuje lub będziesz mieć problem połączenia z Internetem?

5. Naładuj telefon dzień wcześniej

Miej przy sobie naładowany telefon, aby móc spokojnie korzystać z różnych aplikacji, dzięki którym sprawdzisz trasę dojazdu czy kupisz bilet na komunikację miejską. Kiedy twoje spóźnienie na rozmowę przekroczy 15 minut spodziewaj się telefonu od rekrutera. Lepiej wtedy, żeby nie rozładował się całkowicie telefon.

W razie czego weź ze sobą ładowarkę. W centrach handlowych czy urzędach gdzieniegdzie są kontakty i będziesz mógł awaryjnie podładować trochę telefon.

Dlaczego?

Korzystasz z wielu aplikacji używając Internetu. Telefon ciągle eksploatowany potrzebuje częstszego ładowania.

Nie ma tutaj jeszcze żadnych komentarzy. Możesz być pierwszy :)

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz politykę prywatności (przeczytaj). Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *