Niestandardowe sposoby szukania pracy

Szkolenie z Excela w Krakowie - 18 kwietnia 2020 roku - rejestracja ›

Szukając pracy nie powinniśmy ograniczać się tylko do przeglądania serwisów z ofertami pracy.

Kilka pomysłów:

  • Przejrzyj strony wszystkich firm z danej branży w Twoim mieście. Nie wszystkie firmy wydają pieniądze na publikację ofert pracy w znanych serwisach. Jeśli na swoich stronach nie zamieszczają ofert pracy, to nie znaczy, że akurat nie mają wakatów. Wyślij do nich aplikację, jednakże nie z „ogólnym” listem motywacyjnym, lecz ze wskazaniem na konkretne stanowisko pracy. Możesz dodatkowo wskazać, jakiego rodzaju obowiązki chciałbyś/możesz wykonywać. Unikaj stwierdzeń typu „wszystko” i „cokolwiek”.
  • Dobrym sposobem na bezpośredni kontakt z pracodawcą są różne targi branżowe. Przykładowo w Poznaniu na terenie MTP odbywają się cykliczne targi dla wielu branż. Na takich eventach pojawiają się dyrektorzy, menedżerowie i inne osoby decyzyjne, aby reprezentować swoją firmę na targach. Sprawdź to! Być może właśnie szukają kogoś do pracy.
    Tym sposobem uczestniczka szkolenia No job no fun znalazła kiedyś pracę.
  • Kilka razy widziałem ogłoszenia osób poszukujących pracy na billboardach. Wykupili oni powierzchnię reklamową, na której zamieścili swoje zdjęcie i numer telefonu oraz opisali krótko swoje kompetencje zawodowe. Aby coś zyskać, trzeba wpierw zainwestować!
  • Utwórz swoje CV na Facebooku i komunikuj się z firmami poprzez ich fanpage. Komentuj ich wpisy. Pokaż, że posiadasz wiedzę z ich dziedziny. Tutaj zobaczysz, jak utworzyć CV na Facebooku.

Nie ma tutaj jeszcze żadnych komentarzy. Możesz być pierwszy :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *