Absolwenci na walizkach

O nas

Każdy jest absolwentem

bez względu na to, kto udzielał lekcji: życie czy profesor. Wspieramy – bez względu na wiek – szukających (lepszej) pracy, freelancerów i wolontariuszy w zdobywaniu i doskonaleniu umiejętności osobistych i kompetencji zawodowych.

„Absolwenci na walizkach” to osoby elastyczne

zmuszone okolicznościami życiowymi do geograficznych, branżowych i mentalnych migracji. Dlatego też chętniej się przekwalifikowują, aby zwiększyć swoje szanse na rynku pracy. Wyróżniają się dużą determinacją w zdobywaniu nowych kompetencji zawodowych.

Migracja to nowe wyzwania i przygoda

– ale też lęk, brak poczucia bezpieczeństwa, niepewność przyszłości. Dlatego jako wędrujący absolwenci – dosłownie i w przenośni – potrzebują konkretnego wsparcia i wskazówek.

Wyprawa na szczyt kariery

Stowarzyszenie „Absolwenci na walizkach” jest organizacją pozarządową, która chce absolwentom w tym towarzyszyć.

Wykorzystujemy nowe technologie

w budowaniu marki osobistej na rynku pracy (personal branding), dlatego utworzyliśmy platformę Nojobnofun.pl, gdzie stworzysz swoje E-CV, portfolio, VOICE-CV, wizytówkę i e-sklep.

Jesteśmy pro-pracodawcy i pro-pracownikowi

Mamy świadomość, że rynek pracy to miejsce partnerskiej wymiany i współpracy. Dlatego przyświeca nam idea nieustannego zdobywania i doskonalenia różnorodnych umiejętności osobistych i kompetencji zawodowych (lifelong learning).

Trochę historii

Nazwa Stowarzyszenia powstała już w 2007 roku, kiedy zorganizowaliśmy pod tą samą nazwą konferencję w ramach Poznańskich Juwenaliów 2007. Był to czas największych migracji młodych Polaków za granicę.

Stowarzyszenie „Absolwenci na walizkach” powstało w 2009 roku.

Pierwotnym celem Stowarzyszenia była pomoc studentom i absolwentom szkół wyższych w zdobywaniu kompetencji zawodowych i kulturowych – i czynne wspieranie ich w budowaniu kariery zawodowej.

Niewiele jest organizacji pozarządowych dedykowanych wyłącznie absolwentom szkół wyższych. To swoisty paradoks – istnieje przecież całe mnóstwo organizacji studenckich. Co dzieje się z ich energią po ukończeniu studiów?

Istniejące akademickie stowarzyszenia absolwentów szkół wyższych działają przy różnych uczelniach i za cel mają raczej integrację dawnych kolegów i koleżanek ze studiów niż wsparcie młodych absolwentów na rynku pracy.

Stowarzyszenie powstało, by wypełnić tę lukę.

Poznaj prawdziwą historię! Dlaczego powstało Stowarzyszenie „Absolwenci na walizkach”? ›

Statut Stowarzyszenia ›

Nie ma tutaj jeszcze żadnych komentarzy. Możesz być pierwszy :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *