Poznaj laboratorium od kuchni – Toruński Festiwal Nauki i Sztuki

Szkolenie z Excela w Krakowie - 18 kwietnia 2020 roku - rejestracja ›

W dniach 15-19 kwietnia w Toruniu odbędzie się Festiwal Nauki i Sztuki. Organizatorzy Festiwalu o jego celach piszą tak:

„Celem postawionym sobie przez organizatorów Festiwalu – Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu, Urząd Miasta Torunia oraz Towarzystwo Naukowe w Toruniu – jest popularyzacja nauki, a także sztuki wśród mieszkańców Torunia i regionu. Aktywny udział w imprezie biorą nie tylko pracownicy toruńskich uczelni, ale także lokalnych przedsiębiorstw oraz instytucji, którzy prezentują stosowane w swojej pracy osiągnięcia naukowe lub działania związane ze sztuką.

W ciągu czterech dni prezentowane są osiągnięcia kilkudziesięciu dziedzin nauki, a także sztuki. Wszyscy zainteresowani mieszkańcy miasta i regionu mają wyjątkową okazję do spotkania oko w oko z prawdziwą nauką i sztuką. Od kuchni poznać mogą miejsca na co dzień niedostępne – naukowe laboratoria i warsztaty pracy uczonych i artystów, a także przedstawicieli różnych firm oraz instytucji. Festiwal umożliwia poznanie naukowego punktu widzenia na wiele problemów i zjawisk życia codziennego.”

Program festiwalu oraz więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronie http://www.festiwal.torun.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Komentarze

Twój komentarz wkrótce zostanie opublikowany
  • Mateusz pisze:

    Wygląda na ciekawą sprawę! A byliście w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie? Może być to fajny pretekst do odwiedzenia Warszawy:-)