Student do wynajęcia

28/09/2011Profesjonalny szlif Komentarze (0) Wrzuć na FB

Temat męskiej heteroseksualnej prostytucji w porównaniu z kobiecą wypada jako ten bardziej kontrowersyjny.

Młody, inteligentny, kulturalny i zadbany mężczyzna, który bardzo chętnie spędzi czas z elokwentnymi kobietami. Wyjścia do teatru, spotkania towarzyskie, sport i dbanie o sylwetkę. Jestem studentem, aktualnie bez pracy, posiadam prawo jazdy oraz samochód. Jeśli zdecydujesz się mnie poznać to sprawię, że Twoje życie zmieni się diametralnie. Rozmowy na tematy, które naprawdę Cię interesują. Wszystko to dzięki nauce, którą praktykuje: Już dzisiaj możesz uzdrowić własne życie, oczyścić umysł z toksyn i traum. Osiągnąć bogactwo, zdrowie i harmonie ze światem. Pomogę każdej Pani osiągnąć szczęście, bez wyjątku. Czekam na odpowiedź. Pozdrawiam /Bartek /

To jedno z wielu ogłoszeń studentów, który za pośrednictwem mniej lub bardziej wyspecjalizowanych stron internetowych reklamują usługi seksualne. Na portalu o wymownej nazwie Pandlapani (www.pandlapani.com) znajduje się kilkaset anonsów podzielonych na województwa. W ich tytułach dominują hasła bezpośrednie (takie jak: partner do wynajęcia, student do wynajęcia, pan do wynajęcia, pan dla pani), pseudonimy o obcojęzycznym brzmieniu (Martin 19, Gigolo 27, Mario), reklamujące świadczone usługi lub samych świadczących w superlatywach (Rozkosz dla każdej kobiety, Młody przystojny elegancki kulturalny mężczyzna do towarzystwa, Inteligentny, zadbany i atrakcyjny brunet). W znacznej części załączone są fotografie twarzy, romantycznych pejzaży czy konkretnej części ciała uważanych za atrakcyjne (np. klatki piersiowej, pośladków). W samych treściach istnieje skłonność do podkreślania, że ogłoszenie skierowane jest do kobiet czujących się samotnie, szukających mocnych wrażeń, oczekujących miłego towarzystwa na studniówkach, weselach i innych imprezach. Prawie wszyscy mężczyźni opisują siebie jako wykształconych, wysportowanych, kulturalnych, skłonnych do całkowitego oddania podczas wyjątkowego, niezapomnianego wieczoru. Zapewniają, że podczas niego spełnią najskrytsze pragnienia kobiety oraz doprowadzą ją do nieziemskiej rozkoszy. Wszystko przy zachowaniu pełnej dyskrecji. Jedni są mistrzami konwersacji, inni masażu erotycznego. Na końcu krótkiego portretu znajdują się: adres emaliowy lub/ i nr telefonu oraz numer ogłoszenia. Zdarza się od razu podany cennik za konkretne usługi, biorący pod uwagę czas ich trwania. Istnieją mężczyźni, którzy zapewniają o swojej mobilności, gdyż są gotowi do wyjechania nawet na drugi koniec Polski. Oczywiście przy całkowitym zwrocie kosztów dojazdu.

O seksie raczej nie mówi się w sposób bezpośredni i wulgarny, jak ma to miejsce w niektórych ogłoszeniach prostytutek – kobiet. Czytając je odnosi się wrażenie, że ci przepełnieni romantyzmem mężczyźni są znawcami niewieściej duszy i problemów ją trapiących. Ich oferta stanowić ma panaceum na wszelkie zło, które je otacza. Fakt zaspokojenia potrzeby biologicznej, jaką jest stosunek seksualny ukrywany jest za woalką zapewnienia odskoczni od szarej rzeczywistości.

Niejasne jest źródło takiego sposobu autoreklamy. Być może prezentowany styl ma zapobiegać odstraszaniu klientek, które przez setki lat były zmuszane do ukrywania swojej seksualności. Stąd liczne zapewnienia o dyskrecji i delikatnym podejściu do tematu. Albo cała forma jest efektem obserwacji, która daje im do zrozumienia, że im więcej zmysłowości i uczuć w ogłoszeniu, tym więcej klientek. Z ich treści wynika, że relacje z nimi mają być oparte przede wszystkim na rozmowie i miłym towarzystwie. Ich zadaniem jest uszczęśliwić klientkę. Przez to zawodowe relacje z kobietami wydają się mieć zabarwienie uczuciowe a nie instrumentalne.

Socjolog Jacek Kurzępa, autor raportu o prostytucji na łamach Dziennika.pl dokonuje krótkiej charakterystyki kobiet korzystających z tego typu usług: Klientkami męskich prostytutek są najczęściej kobiety w wieku 35-50 lat, mające dobrze ugruntowana pozycję zawodową i społeczną. Znajdują się w niej singielki. Z takich usług korzystają też mężatki, przeżywające kryzys w swoim związku. Mężowie nie zaspakajają ich potrzeb, nie dostarczają takich wrażeń, dlatego sięgają po męskie prostytutki.

Temat męskiej heteroseksualnej prostytucji w porównaniu z kobiecą wypada jako ten bardziej kontrowersyjny. Co jakiś czas pojawiają się artykuły zawierające zwierzenia anonimowych męskich prostytutek. Mężczyźni podkreślają w nich swoją niezależność i bardzo dobrą sytuację materialną, które osiągnęli dzięki swojej pracy. Wśród motywów podjęcia przeważają chęć zaspokojenia żądzy i polepszenia sytuacji ekonomicznej. Możliwość zarobienia konkretnych pieniędzy uznawana jest za czynnik dodatkowy, choć bardzo istotny. Często deklaruje się, iż w przypadku, gdyby klientka nie spodobałaby się, istnieje możliwość odmówienia wykonania usługi. Daje to złudzenie władzy i ekskluzywności. Dla części opisywana forma zarobku, z powodu sytuacji na rynku pracy, staje się smutną koniecznością, ale są również tacy, których kusi możliwość szybkiego zdobycia sporej sumy. Taki zastrzyk pieniędzy wbrew pozorom nie jest łatwy do uzyskania. Trzeba zadbać o swój wygląd, posiadać cały szereg umiejętności interpersonalnych. Wkład w samodoskonalenie jest duży, nawet jeśli prostytucja traktowana jako sposób na dorobienie sobie do kieszonkowych. Charakterystyczne dla opisywanej grupy jest ukrywanie przed bliskimi tego, że uprawia się prostytucję. Decydują się pomijać ten fakt, gdyż czują, że może to nie spotkać się z ich akceptacją.

Męska prostytutka to przede wszystkim towarzysz podczas imprez czy zwykłych rozmów, terapeuta, gentleman, dopiero na końcu obiekt, który ma zaspokoić seksualne potrzeby kobiet. Chociaż z ich punktu widzenia mają one takie samo prawo do korzystania z płatnego seksu jak mężczyźni. W ich pozytywnym auto-wizerunku (szczególnie prostytutek studentów) więcej jest cech gejszy, a nie grubej Loli wystającej pod szynkiem, by złapać podchmielonego klienta. Taki szczodry, ukulturalniony twór.

Nie ma tutaj jeszcze żadnych komentarzy. Możesz być pierwszy :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *